Пропонуємо ознайомитися з порадами, які допоможуть вберегти троянди під час пересаджування.
Сприятливий час для пересадки троянд.
Краще за все пересадку потрібно проводити ранньою весною чи на протязі серпня-вересня. Наприкінці вересня садити рослину не бажано, так як вона не встигне наростити достатню кореневу систему, щоб добре перезимувати. Пересаджувати троянди можна на протязі всього літа, головною умовою має бути похмура погода та регулярний полив. Ще її потрібно дуже добре обрізати, вкоротивши до 40-50 см молоді пагони, а немолоді видалити під корінь повністю. Якщо потрібно пересадити невеличкий кущик, в ньому вирізають лише недозрілі чи сухі пагони.
Метод пересадки великого чи старого куща троянди.
Нове місце розташування троянди повинно бути захищене від протягу, добре освітленим та не мати застою води на поверхні ґрунту.
На дно посадкової ямки потрібно покласти дренаж, заправити родючою землею змішаною з компостом та залишити її на 14-21 день.
Далі потрібно викопати кущ троянди: для цього добре поливають землю навкруги куща, щоб вона не обсипалася та зв’язують всі гілки міцним шпагатом.
Якщо кущ невеличкий, його можна легко викопати власноруч без сторонньої допомоги. Але, коли корінь у рослини дуже великий, щоб не зруйнувати земляну грудку, потрібно буде залучити помічників.
По периметру куща копають ямку глибиною нижчою за корені рослини, обв’язують землю з корінням щільною й міцною тканиною чи поліетиленом та підкопуються під сам кущ знизу. Дуже довгі та старі корені, можна буде зрубати, згодом воно відросте. Коли корені куща охопите тканиною повністю, її витягують з ями та переміщають на нове підготовлене місце. Поміщають кущ троянди в підготовлену ямку на рівні попереднього зростання, заповнюють ямку родючою землею до половини, знімають тканину з земляної грудки, поливають водою, далі засипають її до самого верху, трішки підтрамбовують навкруги та ще раз поливають. На першому етапі залишається здійснювати регулярний й помірний полив, обприскування крони й притінення рослини.
Пересадка троянди, яка цвіте.
При пересадці квітучого трояндового куща, знадобиться зрізати всі бутони та квіти з нього, щоб рослина добре вкоренилась та змогла перезимувати. Також, потрібно зберегти всю кореневу систему рослини та мінімізувати будь-які травми. Далі пересаджувати так само як описано вище.
Пересадка плетистої та кучерявої троянди.
Пересадка таких троянд включає ряд деяких особливостей.
По-перше, знімають всі пагони з опори. У троянд рамблерів потрібно зберегти всі пагони, які відросли в цьому році, а в кінці серпня верхівку всіх пагонів прищипують.
У клаймінгів, довге гілля вкорочують на 1/2-1/3 їх довжини, щоб було легше перевозити рослини на інше місце.
Пересаджувати дорослі кущі троянд, є дуже складним процесом та як бачите, можливим. Якщо добре, в подальшому, за нею доглядати, вона буде довго радувати всіх своїм буйним та ароматним цвітінням.