Можна використовувати контейнери, пакети, формочки для льоду.
Майже у всі страви, приготовлені вони за рецептом італійського кухаря або це звичайний домашній суп, додається зелень при подачі, інформує Ukr.Media.
Всі люблять прикрашати свіжою зеленню святкові столи, особливо кропом, тому що він відразу надає стравам якийсь ошатний вигляд. А вже про те, який він корисний, і говорити не потрібно — всі знають, що кріп повний вітамінів, але тільки в свіжому вигляді. Але, на жаль, свіжий кріп можна знайти тільки влітку, а цього явно не достатньо, тому розумні господині знайшли чудовий вихід — заморожувати його.
Заморожування у пакетах
Заморожувати кріп на зиму дуже легко, але існують свої нюанси, які мають значення, тому робити це потрібно правильно. Заморожувати зелень можна багато в чому, почнемо зі звичайних пакетів, які напевно є в кожному будинку.
- Найголовніше в заморожуванні кропу — це його свіжість. Брати потрібно обов’язково свіжий кріп. Бажано помити прямо в мисці, щоб всі дрібні мошки, яких ми не бачимо, спливли нагору і парасольки кропу стали чисті.
- Обов’язково потрібно висушити перед заморожуванням, потім подрібнити, покласти в пакет і запечатати. З пакета треба видалити надлишки повітря, щоб воно не спровокувало процес розкладання продукту.
- Потім залишаємо його в холодильнику і за необхідності дістаємо звідти потрібну кількість. Повторно кріп заморожувати не можна, бо він втрачає корисність, псується смак і зовнішній вигляд.
Так само заморожувати кріп можна у формочках для льоду. Цей спосіб відрізняється від попереднього тим, що на відміну від заморозки в пакетах, прибирати зайву рідину нема потреби.
Як правильно заморозити кріп у формочках для льоду
Отже, як правильно заморозити кріп на зиму в холодильнику у формочках для льоду і що для цього потрібно:
- відібрати найсвіжіші пучки, видаливши ті ділянки, які пошкоджені і помінялися в кольорі;
- добре помити зелень;
- акуратно порізати ножем до потрібного розміру;
- покласти у формочки по кілька грам і залити прохолодною кип’яченою водою;
- покласти в морозильну камеру.
Коли кріп заморозиться, можна ці ж шматочки витягнути з формочок, скласти в мішечок і зберігати в такому стані.
Заморожування у контейнерах
Наступний варіант заморозки кропу — контейнер.
- Щоб зберегти кріп в контейнерах, потрібно для початку добре помити і висушити ємність.
- Потім ретельно помити кріп, знову висушити його, виклавши на паперові або бавовняні рушники, подрібнити і розкласти по контейнерах, додавши кілька грам солі.
- Потім вилити сік, який з’явився при взаємодії з сіллю, щільно закрити контейнер кришкою і прибрати в морозильну камеру.
Так само в контейнері можна заморозити кріп в морозильнику цілком.
Повторити всі вищевказані процедури, крім подрібнення, покласти в контейнер і прибрати в морозильник.
Заморожування міксів: кріп з петрушкою
Так само можна заморозити його, додавши іншу зелень, наприклад, можна з’єднати кріп і петрушку. Щоб заморозити їх разом, нам обов’язково знадобиться свіжа зелень, яку доведеться знову-таки промити, ретельно висушити, потім покласти на фольгу і загорнути її ретельно, щоб вона не виглядала. Повітря з фольги так само необхідно прибрати.
З зеленою цибулею
Ще можна з’єднати кріп і зелену цибулю. Беремо потрібну кількість зелені, знову миємо ретельно і цибулю і кріп, сушимо добре і подрібнюємо. Потім кладемо в пакет, видаляємо повітря і прибираємо в холодильник.
Ось, скільки є варіантів зберегти свіжий кріп для холодної зими. Вибирайте саме той, який зручніше саме вам.
Краще морозити чи сушити?
Кожен раз восени виникає питання: що ж краще — засушити кріп або заморозити?
Звичайно, сушені трави мають чудовий аромат, який так і заманює на кухню подивитися, що ж там таке готується?
Але якщо вибирати між сушеним кропом і заморожуванням, краще віддати перевагу замороженому виду заготовки, бо вона зберігає всі корисні властивості, які взимку потрібні нашому організму.