Categories: Поради

Розмноження орхідеї трьома способами. Швидко ростуть та пишно квітнуть

Орхідеї можна зустріти майже в кожному будинку, бо це дуже гарні квіти. Якщо хтось попросить поділитися рослиною, потрібно правильно її розмножити. Існує декілька способів розмноження орхідей.

Поділ куща.

Спосіб підійде для симподіальних орхідей, що ростуть групами та утворюють псевдобульби. Їх можна розділити на три частини під час пересадки. Це робиться тоді, коли рослина стала великою та перестала квітнути. Обережно дістаньте орхідею з горщика, приберіть субстрат з коріння та розріжте кущ на декілька частин. На кожній з них має бути декілька псевдобульб та здорове коріння. Потім посадіть кожен кущ в окремий горщик зі свіжим субстратом та продовжуйте догляд, як зазвичай.

Живцювання.

Спосіб підійде для моноподіальних орхідей, що ростуть по одному стеблі та не мають псевдобульб. Ці орхідеї розмножують живцями з верхівки стебла або бічних пагонів. Відріжте один з варіантів з декількома листами та поставте в воду або вологий субстрат, поки не з’являться корені. Потім пересадіть живець в горщик зі свіжим субстратом.

Дітки.

Дуже простий та природний спосіб розмноження орхідей. Дітками є маленькі паростки, що з’являються на стеблах або псевдобульбах. Вони мають власне листя та корні й можуть існувати, як повноцінні рослини. Щоб розмножити орхідеї таким чином, потрібно зачекати, поки вони зміцніють та наростять декілька корінців до 5 см. Потім обережно відокремте дитину від рослини та посадіть в окремий горщик зі свіжим субстратом.

Насіння.

Складний та довгий спосіб розмноження орхідей. Для цього знадобляться знання та спеціальні умови. Насіння цієї квітки дрібне та не має в запасі поживних речовин. Щоб їх проростити, слід забезпечити симбіозу грибницю, яка надає необхідне харчування. В природі це відбувається само собою, але вдома доведеться створити живильне середовище самостійно. Обов’язково, слід стежити за температурою, вологістю та освітленням. Цей спосіб розмноження підходить лише для видових орхідей, бо гібридні не зберігають свої характеристики під час розмноження насінням.

Recent Posts

Рецепт смачного домашнього сальтисону. Справиться кожна господиня

Сальтисон – це дуже смачна закуска, що підійде до будь-якого столу. Готується легко та виходить…

12 часов ago

Як видалити жовті плями з ванни за допомогою цього простого засобу. Господиням на замітку

Через вапняний наліт змінюється колір навколо ванни. Жовті плями створюють відчуття забрудненості. Не всім вдається…

1 день ago

Для чого заморожувати огірки, та як правильно це робити

Після заморожування огірки вже не такі хрусткі, але ними можна прикрашати страви. В огірках міститься…

1 день ago

Жоржини будуть гарно та пишно квітнути: коли садити та як правильно доглядати

Щоб клумбу прикрашали гарні квіти, слід дотримуватись термінів посадки, обрізки та викопування квітів. Жоржини висаджують…

1 день ago

Яєчна шкарлупа на городі: як правильно її використовувати, щоб отримати гарний врожай

Яєчна шкаралупа може стати гарним добривом для листового салату, цибулі, квітів, моркви, смородини та вишні.…

2 дня ago

4 добрива для полуниці, які потрібно вносити під час цвітіння

В полуниці міститься багато вітамінів. А ще, вона дуже смачна та соковита. Щоб зібрати щедрий…

2 дня ago