Що любить буряк: готуємо ґрунт та насіння до посадки

Пропонуємо ознайомитися з основними вимогами по вирощуванні буряку.

  1. Вимоги до кислотності ґрунту.

Для розвитку буряку ґрунт має бути слаболужним чи нейтральним, з pH 5.8-7 або максимум 6.0-7.5.

Кислий ґрунт бідний на кальцій, від чого буряк росте утворюючи в середині білі кільця, знижується його якість та смак.

Від цього фосфор стає недоступним, знижується в буряку соковитість та його розмір. Тому, щоб овоч добре зростав, йому потрібна pH 6.5.

При зависокій кислотності землі під буряком знижується його споживання багатьох основних мікроелементів, особливо бору. Він підвищує в коренеплоді цукристість, хрумкість та збільшує розмір плодів.

Щоб мати потрібний ґрунт, не вносьте підгодівлю з кислою реакцією.

Більш того, добрива з кислою реакцією у великій кількості можуть зашкодити сходам.

Органіку — тваринний гній та інші добрива вносьте тільки під попередників чи восени в бідний ґрунт.

  1. Вимоги до органіки, мікроелементів та азоту.

Буряк не любить надлишок у землі азоту та органічного добрива. Він буде рости дрібний, бородатий та деформований. При цьому погано зберігається та знижується його лежкість.

Буряку потрібний азот, який відповідає за червоний чи рубіновий колір та соковитість коренеплоду. Тому, вносьте органічне добриво під попередників або восени.

Буряк потребує магнію, бору, цинку та інші мікроелементи, які є учасниками повноцінного зростання коренеплодів. Ще вони допомагають засвоїти йому азот, фосфор та калій.

Однак, не варто надмірно поливати їх бором, щоб не нашкодити рослині мати гарний зовнішній вигляд, світлі та з білястою облямівкою листя.

Внесіть бор восени, калімагнезію чи калімагу. Якщо земля закислена, перезволожена, глиниста чи піщана, обприскайте її розчином борної кислоти 1-2 гр. на 10 л. води або внесіть комплексне мікродобриво.

  1. Вимоги до хлору.

Буряк не переносить добрива з вмістом хлористого калію та інших хлоровмісних. Тому, підживлення хлором, вносьте тільки восени.