То коли ж потрібно святкувати Різдво: 25 грудня чи 7 січня? Коли насправді народився Ісус

25 грудня греко-католицька та 7 січня православна церкви відзначають Різдво Христове.

Історія виникнення дат.

Ще в 46 році до нашої ери, Юлій Цезар, започаткував Юліанський сонячний календар. Він складався з 12 місяців та 365-366 днів в році. Незалежно від відмінностей у богослужінні католиків та православних, вони до 16 століття дотримувались саме цього календаря.

У 1582 році, було помічено астрономами, що Юліанський календар відстає на 48 хвилин та 6 секунд. За 1500 років, а то й більше, різниця вже становила 10 днів. Папа Римський, який очолював Західну церкву, наказав створити новий календар – Григоріанський. Західні країни й католики прийняли його, а Патріарх православної церкви відмовився та розпорядився використовувати тільки Юліанський.

З того часу, пройшло ще 4 століття й між святкуваннями в Західних та Східних церков виросла різниця до 14 днів. Через це, православні християни відзначають Різдво Христове 7 січня, а греко-католики  святкують 25 грудня.

Розподіл свята в Україні.

Одна п’ята частина населення України, це представники римо- й греко-католицької віри та протестантських конфесій.

Вони відзначають Різдво 25 грудня, тому в Україні визнано офіційно цей день. Через це, віряни почали суперечитись стосовно того, що Ісус Христос не міг народитися два рази.

Справжнє Різдво.

Святкування Різдва Христова 25 грудня – це правильно, адже для цього є декілька причин.

Саме 25 грудня, день збільшується на 1 хвилину, яка символізує відродження світла та народження Христа.

Крім цього, всі християни дотримуються Різдвяного посту, який у католиків закінчується 25 грудня, а у православних 6 січня.



Західні християни спокійно святкують Новий Рік – співають, танцюють, веселяться та їдять смачну їжу. А Східні віряни під час суворої частини посту, коли потрібно духовно підготуватися до Різдва, гучно відмічають початок нового року. Це створює певний дисонанс в релігійному житті православних християн.