В теплиці, іноді, починає в’янути листя та батоги на огірках. Навіть після рясного поливу рослина не відновлюється. Причин цьому явищу багато.
Пряме сонячне проміння.
У спеку, при попаданні сонячних променів на кущі огірків та сильно підвищеній температурі у теплиці, рослина може зів’янути. Для початку, потрібно добре полити її, а потім прикрити захисною сіткою чи тонкою рядниною, щоб притінити від прямих сонячних променів.
Загущена посадка.
При загущеній посадці, занадто мала площа живлення не дає огіркам повноцінно розвиватись, Листя й батоги, які недоотримали поживні речовини, починають сохнути. В такій ситуації потрібно прорідити кущ, обережно зрізати батоги та листки, які найбільше затіняють його чи дуже тонкі, слабкі й старі пожовклі пагони.
Недостатньо в ґрунті мікро та макроелементів.
Якщо ґрунт в теплиці виснажений, листя може зів’янути. Потрібно просто внести добриво.
При різкій зміні температури.
На городі, коли температура навколишнього середовища різко міняється, а це зазвичай трапляється навесні або в кінці серпня, гудиння огірків починає в’янути та засихати. Для того, щоб допомогти рослинам впоратися зі стресом, використовують каміння чи пляшки з під води, які заповнюють водою та розкладають на грядці з огірками. Ці нехитрі пристрої за день нагріваються, а вночі віддають тепло огіркам.
Грибкові та бактеріальні хвороби.
Якщо на огіркових грядках з’явились зів’ялі листки та білий наліт на них, то це вказує на такі хвороби як вертицильоз, фузаріоз або сіру гнилість. Для усунення цієї проблеми, потрібно обробити рослини препаратами-фунгіцидами від цих захворювань.
Шкідливі комахи.
Профілактику від шкідників потрібно проводити регулярно, але якщо вже вони з’явились та пошкодили листя, то обробляють огірки від них препаратами-інсектицидами, які добре з цим справляються.
Для того, щоб мати гарний врожай огірків, потрібно ретельно стежити за зовнішнім виглядом рослин. Вчасно проведена профілактика, завжди попередить хвороби чи заселення шкідниками грядок з огірками.