Як швидко прибрати тривожність та первісний страх. Поради мудрого професора

Підвищена тривожність має негативний вплив на життя людини. Ускладнюється виконання простих дій. Через тривожність знижується показник життєвої енергії та сил. З’являються нав’язливі думки, які не дають здраво мислити. Приходить страх та хочеться зникнути. Однак, з тривожність боротися можна.

Рівень тривожності.

Спочатку потрібно визначити наскільки ситуація серйозна. Не ігноруйте тривожність, бо це лише погіршить становище. Можна звернутися за порадою до спеціаліста. Він зможе визначити рівень тривожності та дати поради. Можливо все обійдеться відпочинком, сном або свіжим повітрям. А можливо доведеться відвідати вузькопрофільного фахівця, який призначить медикаментозне лікування.
Головне не запускайте ситуацію. Психологічні проблеми тісно пов’язані з фізичними. Тому, тривожність потрібно негайно усунути.

Як допомогти собі самостійно.

Тривожність має різні симптоми — прискорене серцебиття, нудота, болі в животі, запаморочення, сухість в роті, долоні потіють, легкий тремор тіла та страх.

Щоб допомогти собі, почніть спокійно та глибоко дихати. Можна підключити до процесу руки. Обійміть себе за плечі або поплескайте по них.
Можна діяти більш радикально. Наприклад, покладіть на зап’ястя лід або з’їжте шматочок лимону. Завдяки цьому організм перемкнеться на інші відчуття, а тривога поступово піде. Не можна гніватися на власне тіло через підвищений рівень тривожності, йому й так не легко. Краще налийте собі теплий трав’яний чай або прогуляйтеся в парку.




Поради професора.

До прозорості та передбачуваності людини призводить шаблонна поведінка. Нам завжди казали, що потрібно добре навчатися в школі, потім вступити в університет, одружитися, народити дитину, купити чи побудувати дім. Якщо людина не живе за цим шаблоном, може з’явитися тривожність, адже немає повного розуміння, чим займатися далі. Не потрібно кардинально рвати ці шаблони, адже суспільство теж має значення. Краще самовдосконалюйтесь духовно. Таким чином не будете передбачуваними та з’являться нові барви в житті. Також, краще мінімізувати контакт з навколишнім світом та людьми, які нічого не пропонують натомість. Якщо поряд є люди, які змушують злитися, засмучують та налаштовують на негатив, краще припинити з ними контактувати. Залиште лише коло близьких.

Правильно знижуйте рівень тривожності.

Навчіться відмовляти людям. Якщо немає бажання виконувати якісь дії, потрібно сказати «ні». Також, контролюйте власне інформаційне поле. В соцмережах пишуть багато різної інформації, яка може налякати, засмутити й викликати злість.
Дякуйте собі та відновлюйте власний емоційний баланс. Займіться чимось приємним, погуляйте або поспілкуйтеся з цікавими людьми та  придбайте нову річ чи книгу.