Які дерева та кущі не можна садити восени: погано приживаються та повільно ростуть

Восени можна висаджувати саджанці дерев та чагарників. В цю пору їм легше перенести пересадку. Також, це сприяє швидкій адаптації до нового місця проживання. Восени ріст рослин сповільнюється, тому їх сили концентруються на формуванні коренів. В цей період можна придбати різні сорти та види дерев й чагарників, що вирощувалися в контейнерах або з закритою кореневою системою. Вони легше переносять пересадку та не втрачають вологу.

Для осінньої посадки підходять майже всі дерева та чагарники, крім тих, що погано переносять морози або яким потрібен особливий догляд.

Листяні дерева.

Посадіть на ділянці березу, клен, тополю, вербу, бук, дуб, ясен та інші. Ці рослини мають гарний колір листя восени та зроблять тінь влітку.

Хвойні.

Ялівець, ялина, туя, сосна, ялиця — це ідеальні варіанти дерев під осінню посадку. Ці вічнозелені рослини очищують повітря від пилу та газів.

Плодові дерева.

Яблуня, груша, слива, вишня та абрикос, також, гарно підходять для осінньої посадки. Ці культури дають смачний врожай.

Декоративні чагарники.

Барбарис, спірея, глід, шипшина, калина та інші прикрасять сад квітами, ягодами й осіннім забарвленням листя.

Восени краще не висаджувати дерева та чагарники, що чутливо ставляться до холодів або потребують спеціальних умов зростання.

Теплолюбиві.

Магнолія, рододендрон, азалія та гортензія. Ці рослини можуть загинути від морозів або захворіти від надто вологого ґрунту.

Цитрусові.

Лимон, апельсин, мандарин та інші рослини краще не висаджувати восени. Їм потрібне тепле та сонячне місце, а також, регулярний полив й підгодівля. Восени вони навряд чи приживуться.

Швидкорослі.

Тополя, верба та береза можуть завдати шкоди фундаменту будинку або комунікації, бо мають потужне коріння. Також, вони засмічують територію опалим листям або гілками.