Які саме рослини потрібно сіяти вже у грудні, щоб мати ранній врожай розсади

Вже у грудні можна починати вирощувати розсаду. Деякі декоративні рослини можуть не прорости, якщо посіяти їх пізно. Інші різняться своїм довгим періодом від посіву до цвітіння, тому їх потрібно вирощувати трохи раніше.

Коли мова йде про розсаду, перш за все, це думають про однорічні рослини. Проте, можна в грудні виростити з насіння масу багаторічних рослин.

В кінці року, вже можна приступати до посіву деревних рослин насіннєвим способом.

Однорічні й дворічні рослини.

Найповільніша рослина — є еустома, бо її відростки з’являються через 2 тижні, а потім вони ростуть дуже повільно. Тому, її період від посіву до цвітіння складає приблизно 200 діб.

Насіння цієї рослини продається у вигляді дрібного драже, їх дуже зручно сіяти відразу в окремі ємності чи таблетки з торфу. Сіють поверхнево, під прозоре укриття, яке потім заберуть при появі паростків.

Запам’ятайте, що таким самим способом можна сіяти петунію, вербену, віолу, лобелію, сальвію та антирринум.

Декоративні багаторічники.

Більшість багаторічних декоративних рослин можна сіяти в кінці року, бо майже всі види дуже повільно ростуть й розвиваються. Краще сіяти у грудні-січні, щоб навесні посадити розвинуті й здорові кущики.

До багаторічників відносяться: астильби, хости, бегонії, лаванди, дельфініуми гібридні, пеларгонії, тирлич, примули, гайлардії та дзвіночок карпатський.

В кінці зими сіють насіння різних видів дерев й декоративних чагарників, зокрема хвойних рослин. За цей час, насіння проросте й зміцніє для весняної посадки.

Важливі умови вирощування розсади.

  • Існують окремі види рослин, яким потрібно робити передпосівну стратифікацію насіння – деякий час тримати їх на холоді. Терміни витримки різняться, починаючи від 2 тижнів для дельфініуму, вербени або віоли й закінчуючи до 1,5 місяця для дицентрів та морозників. Обов’язково, з’ясуйте чи потрібно тій чи іншій рослині робити передпосівну стратифікацію.
  • Через те, що взимку день короткий, всі ранні посіви, необхідно досвічувати, доводячи довжину світлового дня до 12 години. Краще рішення — це потужні фітолампи, які не варто вимикати, навіть, вдень, бо рослинам буде замало світла протягом усієї зими. Дуже важливо вмикати додаткове освітлення з моменту посіву, щоб вони розвивалися й росли в певних для них умовах.
  • Для стовідсоткового проростання насіння, потрібно за 3 дні до посіву замочити насіння у воді або стимулюючому розчині, загорнувши їх в тканину, а ще потрібно збільшити посівну норму на 20-30%. Дуже дрібне насіння варто покласти на паперову серветку й змочити її стимулятором, а потім прямо з нею посадити в горщик. Через деякий час, паперова серветка розчиниться й не буде заважати рослинам повноцінно розвиватися.
  • Для ранніх посівів, необхідно відповідний ґрунт та повноцінне підживлення протягом усього розсадного періоду. Пам’ятайте, що взимку дуже низька вологість. Через те, що розсада буде довго знаходитися у приміщенні, варто подбати про її кліматизацію. Для цього варто поставити зволожувач, розставити тари з водою чи покривати батареї вологими рушниками.