Чому ваша дитина так часто хворіє? причина частих недуг криється зовсім не в слабкому здоров’ї

Виявляється, причина частих хвороб – не лише віруси, але і дитяча психологія. Дізнайтеся, як допомогти малюкові!

Ви помітили, що дитина стала постійно хворіти? Іноді причина частих недуг криється зовсім не в слабкому здоров’ї, а в психологічному кліматі в сім’ї. Як зрозуміти, що в хворобах вашого малюка винні не тільки бактерії і віруси? Як допомогти дитині? Давайте дізнаємося більш детально, інформує Ukr.Media.

Неочевидна причина дитячих хвороб

Діти дуже чутливі до будь-яких конфліктів, прихованих образ та недомовок. Вони моментально зчитують даний емоційний стан батьків. Це відбувається навіть тоді, коли члени сім’ї намагаються створювати видимість комфорту, дружелюбності і щастя. Діти дуже точно «налаштовані» на почуття близьких людей — батьків.

Особливо сильний емоційний зв’язок з мамою в перший рік життя дитини. Якщо мама засмучена, про щось хвилюється, то немовля теж почне вередувати, відмовлятися від їжі, може навіть плакати безперервно вночі. Чи помічали ви таке, коли ваші син або дочка були зовсім крихітними? Той же механізм продовжує діяти і в більш старшому віці.

Дитина — це дзеркало сім’ї. Вона своєю поведінкою і навіть здоров’ям відображає все, що відбувається всередині неї. Якщо дитині бракує любові, ласки і розуміння, то вона буде підсвідомо прагнути до того стану, в якому гарантовано отримає їх, — до хвороби.

Маленький «рятівник»

Якщо між батьками відбуваються з’ясування стосунків, то дитина обов’язково захоче помирити маму і тата. Для цього вона починає реалізовувати план з порятунку сім’ї, який називається «мені погано, я хворію». Коли дитині боляче, мама і тато забувають про свої розбіжності, починають спільно піклуватися про хворого, і в родині знову запанував мир.

Малюк відчуває, що напруга між батьками пішла, скандали припинилися, і засвоює цей досвід як позитивний. Згодом маленький об’єднувач сім’ї підсвідомо буде використовувати цей прийом, коли пристрасті знову почнуть загострюватися.

Крім того, дитина дуже сильно переживає, коли мама і тато сваряться, навіть якщо для дорослих це дріб’язкова справа. Негативні емоції знижують імунітет, і дитячий організм стає беззахисним перед вірусами й бактеріями.

«Вище голови не стрибнеш» — знизьте вимоги!

Завищені очікування батьків також можуть призвести до появи дитячої хвороби. Дитина завжди намагається робити все, що в її силах, щоб її мама і тато були нею задоволені. Але коли батьки хочуть «вище, сильніше, далі», а дитячих сил на це бракує, малюк може взяти тайм-аут у вигляді фізичного нездужання. Адже в період хвороби батьки перестають твердити дитині своє вічне «зберися, не будь нюнею, вчися добре, ходи на секції, вчи англійську». Вона просто отримує необхідну їй порцію уваги і турботи без додаткових зусиль. Іншими словами, хвороба дає вашій дитині можливість бути безтурботною дитиною, а не втомленим маленьким дорослим.

Коли мама далеко

Часто пік хвороби припадає на час, коли дитина починає ходити в дитячий сад. Однією з причин є те, що в дошкільний період імунітет починає активно формуватися, а для цього йому потрібна «робота» у вигляді різних захворювань.

Але іноді часті хвороби — це «послання» для батьків, які раптом стали надто частими «гостями» в житті малюка. Деколи цілий день дитина перебуває з бабусею, нянею або в групі дитячого саду. Ввечері батьки зазвичай бувають зайняті вирішенням побутових питань, і у них просто немає часу на своє чадо. У такій ситуації дитина відчуває себе кинутою і непотрібною, тому знову запускає вже перевірений механізм залучення батьківської уваги. Адже коли вона хворіє, мама або тато не водять її до чужих людей і навіть не йдуть на таку важливу для них роботу, а просто залишаються поруч. І маленький хворий отримує приємні бонуси від свого нездужання.Якщо ваша дитина стала хворіти занадто часто, то, можливо, це своєрідне «повідомлення» для вас. Чи все в порядку у вас вдома, чи достатньо дитині вашої уваги і турботи? Коли в сім’ї не все гладко, то перші, хто на це реагує, — діти.

Якщо ви побачите і зрозумієте справжню причину дитячих захворювань, то поліпшите не тільки самопочуття своєї дитини, але і зробите сім’ю більш щасливою і емоційно здоровою.