Не обрізайте крила своїм дітям. Помилки, які не можна допускати при вихованні дітей

Батьки намагаються оберігати своїх дітей та зробити їх щасливими. Але є декілька помилок, які заважають дітям стати самостійними та щасливими дорослими людьми.

  1. Постійно допомагати у складних ситуаціях.

Люди, які пережили численні труднощі та заробили свій статок самостійно, без чиєїсь допомоги, намагаються огородити своїх дітей від найменших проблем. Це не вірне рішення, бо таким чином вони позбавляють дітей ініціативності та мотивації до дій. Навіщо щось робити, якщо батьки все владнають та всім забезпечать. Життя ставить перед ними виклики, а приймаючи їх, діти перевіряють на що вони здатні.

  1. Захищати від помилок.

Всі щасливі люди багато помиляються у своєму житті та роблять висновки. Якщо хочете, щоб дитина виросла щасливою, дозвольте їй робити помилки. Дитячі помилки не такі страшні, як дорослі й наслідків набагато менше. Після того, як дитина зробить свою помилку, обговоріть з нею наслідки. А взагалі, проводьте з дітками бесіди постійно, на тему: Що буде якщо….

  1. Надмірне вихваляння.

Всіх дітей потрібно хвалити за їх досягнення та показувати, що дійсно цікавитеся чим вони займаються, а не просто сказати «молодець». Однак існує інша сторона медалі, коли батьки надмірно вихваляються досягненнями дитини привселюдно, завищуючи цим планку. Згодом, у дитини формується нарцисизм та страх розчарувати очікування. Вони намагаються будь-якими методами задовольнити маму й тата. Тому, знайте міру, коли хвалите своїх дітей.

  1. Приховувати правду.

Є багато типів приховування правди. Наприклад, ховаючи кошти або коштовності, батьки підсвідомо викликають у дитини бажання взяти без дозволу, бо це заборонено. Не ховайте, а показуйте й розповідайте, що якщо хочеться щось взяти, потрібно просто попросити. Інший випадок, коли батьки приховують невтішні новини або проблеми у стосунках. Відповідаючи добре та нічого не сталося, мама й тато обманюють в першу чергу себе. Дитина при цьому отримує сильний стрес, з’являється відчуття ігнорування та недовіри. Розповідайте малюкам про життя, неприємні ситуації, які трапляються, смерть та не приховуйте справжнє відношення.

  1. Заперечувати емоції.

Заперечувати емоції та відчуття дитини, категорично заборонено. Якщо вона впала та забилася, потрібно поспівчувати й сказати, що біль з часом проходить. Ні в якому разі не можна висміювати, кричати та заперечувати це відчуття. Таким ставленням, батьки дезорієнтують дитину та повідомляють, що її емоції й відчуття нереальні.

  1. Віддавати своє життя дитині.

Дитина бере приклад з батьків спостерігаючи за їх відношенням не тільки до оточення, але й до самих себе. Малюк не зможе вирости щасливою людиною, якщо прикладом для наслідування буде відмова собі у всьому. Тому, радійте життю, займайтеся тим, чим хочеться, досягайте бажаного й це буде чудовим фундаментом для щастя дитини.

  1. Вибирати майбутнє для дитини.

Бажаючи дитині щасливого майбутнього, батьки починають боятися, намагаються контролювати та шукають вигідну позицію. Плануючи майбутнє замість дитини, вони віднімають в неї право на власний вибір та щастя. Таким чином, вони відповідають на свій страх перед майбутнім, а не на потреби дитини. Краще підтримайте найдорожчих у власному виборі, навіть якщо він не довподоби. Це зробить їх дійсно щасливими й вони будуть дуже вдячні.