Ніколи не підгортайте так картоплю, щоб не залишитись без врожаю. Городникам на замітку

Якщо неправильно робити підгортання картоплі, можна залишитися без врожаю. Це найпоширеніша помилка, якої припускається більшість городників. Під час підгортання ґрунт набирається з міжрядь та насипається в рядки до основи стебла рослини. Це підвищує рівень площі поверхні в 2-3 рази. Це робиться для збільшення осушуваності ґрунту. Форма рядка має нагадувати квадрат, але ніяк не трапецію. В такому випадку біля основи стебла залишиться мало землі. Верхній шар вузьких рядків буде сильно пересихати, а товщини не вистачить, щоб підгорнути рослину. Підгортання робиться для того, щоб картопля наростила багато бічних пагонів, на яких потім виростуть картоплини. Якщо верх рядка буде вузьким, він швидше пересихатиме, а в твердий ґрунт картопля пускати пагони не може.

Для підгортання важливо дотримуватися певних умов.

Ґрунт має бути пухким. Навесні розпушіть його, щоб він не став дубовим. Не засипайте рядки грудками під час підгортання, бо це матиме негативний вплив на врожай. Якщо земля взялася кіркою, пройдіться по ній мотоблоком двічі, щоб вона розбилася на дрібні шматки.

Волога, також, є важливою умовою. Якщо восени присутній брак вологи, стебла не пустять бічних пагонів, а врожай буде маленьким.

Потрібно достатньо часу, щоб картопля наростила пагони та дала врожай. Ранньостиглим сортам підгортання не потрібне. Вони швидко ростуть та дають врожай. Підгортання не несе користі, бо бульби на нових пагонах будуть дрібними.

Важливим правилом є правильне насипання землі на верх рядка. Її слід насипати до стебел горбком, щоб паростки виходили саме з нього.

Одразу після посадки підгортання не проводиться. Найкращий час для цього – після появи перших сходів. Друге підгортання проводиться через 2-3 тижні, до періоду цвітіння. Якщо бульби почали вилізати на поверхню, можна зробити ще одне підгортання.

В міжрядді не повинно бути надто глибоких поглиблень. Самі рядки робіть широкими, щоб верхній шар не пересихав.

Щоб захистити картоплю від ранніх заморозків, її підгортають з головою. Одразу після появи сходів, бадилля потрібно засипати землею. Якщо заморозки тривають, підгортання повторюють.