Вчені довели, що те, що ви бачите на цій ілюзії напряму залежить від вашого віку. А що побачили ви?

Представляємо вашій увазі оптичну ілюзію створену карикатуристом з Британії Вільямом Елі Хіллом, ще понад сто років тому. Вона має назву «Моя дружина і моя теща» і є найвідомішою оптичною ілюзією у світі. Нещодавно австралійські вчені, на основі досліджень довели, що сприйняття цієї картини повністю залежить від віку спостерігача.

Як виявилось, особливістю цієї картини є те, що одразу побачити два образи на цьому малюнку, майже неможливо. І те, що ви на ній побачили, залежить від вашого віку. Вчені довели, що молоду жінку на малюнку бачать глядачі, яким не більше 30 років. Люди більш похилого віку зразу розрізняють саме літню жінку з гачкуватим носом.

У дослідні взяли участь понад 600 осіб з 22 країн світу у віці від 18 до 68 років. Цю картину піддослідні ніколи не бачили. Вони мали подивитися на неї на протязі кількох секунд, і потім описати свої враження від побаченого та, кого саме вони побачили.Результати виявили закономірність: піддослідні, які мали 30 років та молодші, як правило, бачили молоду жінку, а спостерігачі (трохи) старше — літню.

Дослідження також показало, що серед піддослідних старшого віку, також траплялися учасники, які першою бачили молоду жінку. Вчені вважають, що такі люди «молоді душею».

А що бачите ви?