Як навчити своїх дітей правильним цінностям. Варто знати усім батькам

Щоб убезпечити дитину від негативного впливу та виховати відповідальну людину, необхідно навчити її правильним цінностям. На це йде багато часу та зусиль батьків. Але головне — це спілкуватися зі своїми нащадками про норми поведінки та цінності, якомога частіше.

Пропонуємо ознайомитися з практичними порадами в цьому питанні:

  1. Батьки повинні бути прикладом.

Щоб навчити дитину чесності, співчуттю, самоповазі та іншим цінностям, необхідно показувати приклад на власних вчинках. Дитина може ігнорувати зобов’язання, якщо батьки непослідовні, не виконують свої обіцянки та суперечать власним словам. Якщо не вдається виконати те, що пообіцяли дитині, то поясніть малечі причину невиконання, але якомога швидше виконайте обіцяне.  1. Потрібно вибачатися за помилки.

Завжди потрібно дитині пояснювати свою поведінку та вибачатися перед нею. Це формує у малечі відчуття відповідальності за свої помилки та повагу до інших. Вибачення – це приклад поведінки під час промаху, помилки та невиконання зобов’язань.

  1. Використовуйте досвід щоденного життя.

У звичайному житті багато прикладів різних цінностей. Використовуйте та оговорюйте різноманітні ситуації зі своїми дітьми. Запитуйте в них, що б вони зробили в певній ситуації та чому. Розповідайте як правильно вчинити, якщо дитина не вірно сприймає події.  1. Читайте дітям повчальні історії.

Знайомте малечу з казками, оповіданнями та біблійними історіями. В них зустрічаються приклади цінностей та різні життєві випробування. Обговорюйте та допомагайте дітям побачити сильні й слабкі риси характеру героїв. А головне, давайте можливість висловлювати свою думку.

  1. Розповідайте свої життєві історії.

Дорослі здатні проаналізувати своє минуле та зробити висновки. Тому, розповідаючи історії зі свого життя, батьки здатні показати приклад процесу прийняття рішень, які пов’язані з мораллю й цінностями. Особливо розповісти про те, що люди не ідеальні та мають право на помилку, яку можливо виправити, якщо володіти певними цінностями.  1. Дозвольте дитині помилитися.

Дозвольте дитині вчинити помилку та нести за це справедливе покарання. Тільки таким чином вона навчиться самоконтролю та відповідальності за свої вчинки. Такий метод допоможе навчитися шукати кращі рішення в складних ситуаціях.

  1. Не полегшуйте вирішення проблемних ситуацій.

Діти повинні вміти закінчувати розпочату справу, навіть якщо вона вимагає багато зусиль та витривалості. Не дозволяйте покинути все на пів дороги, краще спробуйте заохотити та підтримати у виконанні зобов’язань. Така методика допоможе розвинути в дитині наполегливість та відповідальність.

  1. Навчіть допомагати іншим.

Залучайте дитину до громадської діяльності та навчайте допомагати іншим. Це навчить її щедрості, доброті, повазі та співчуттю. Таким чином, в майбутньому дитина буде відчувати власну цінність.  1. Переглядайте історію пошуку в інтернеті.

Проглядайте сторінки сайтів, які відвідує дитина. Обговорюйте та обмежуйте її у поганому впливі з телебачення й інтернету. Це допоможе вберегти родину від лиха. Краще проводьте більше часу разом, навіть за переглядом телевізора.

  1. Доброта потребує похвали.

Не забувайте хвалити дитину за добрі вчинки та гарну поведінку. Щирі слова мотивують малечу бути кращими у всьому світі. Але не перехвалюйте та не ставте високої планки. Всього повинно бути в міру.

Як навчити своїх дітей правильним цінностям. Варто знати усім батькам