Як навчити свою дитину самостійності. Поради для батьків, які допоможуть виховати хорошу людину.

Виховати дитину треба так, щоб вона змогла стати хорошим членом суспільства.

Коли ви мама чи тато, ваш основний обов’язок переконатися в тому, що ваші діти мають повне уявлення про те, як влаштований цей світ. А ще, що вони готові зустрітися з ним лицем до лиця. У реаліях сьогоднішнього дня це досить важко зробити, проте немає нічого неможливого. Насправді, є безліч життєво важливих навичок, яких необхідно навчити своє чадо, інформує Ukr.Media.

Виховати дитину треба так, щоб вона змогла стати хорошим членом суспільства. Нижче ми зібрали кілька порад, які допоможуть навчити дитину відповідальності та продуктивності.

Навчіть навички орієнтування на місцевості

Ця навичка вам може здатися дивною, але вона просто необхідна будь-якій людині. Крім навчання базовим навичкам, поясніть дитині, як працює GPS і як розбиратися в картах. Також потрібно навчити дитину орієнтуватися в місті, що є одним з ключових умінь дорослої людини.

Допоможіть справлятися зі своїми почуттями

У кожного траплялися такі моменти, коли емоції беруть гору, і ми починаємо плакати, або не можемо контролювати свій гнів. Від цього, як результат, страждають наші близькі. Так, безперечно, з часом ми вчимося робити це все краще і краще. І було б чудово, якби ви підказали своїм дітям, як це можна робити без шкоди для своєї репутації та стану оточуючих. Приміром, через спорт, мистецтво, музику, якесь ремесло. Всі ці заняття вчать терпіння. Чим краще людина вміє контролювати свої емоції, тим впевненіше себе почуває.



Стимулюйте до пошуку роботи

Хороше навчання в школі не означає, що ваш нащадок готовий до роботи. Адже, як ми всі знаємо: школа вчить знань, а не їх застосування на практиці. Вам потрібно переконатися, що ваше чадо має повне уявлення про те, звідки беруться гроші в сім’ї. Щоб після закінчення університету жорстока правда не стала для нього сюрпризом. Запропонуйте дитині влаштуватися на літню роботу або роботу після школи. Робота в такому невеликому обсязі покаже дитині, що можна отримувати гроші за свою працю і менше залежати від кишенькових грошей. Така практика краще підготує його до дорослого життя.

Навчіть його ставити цілі

Всі ми маємо свої цілі, однак не всі з них здійсненні. Особливо підлітки часто ставлять нечіткі та недоцільні завдання: стати відомими, багатими або популярними. Це гостро помітно в століття все більшої інтеграції соціальних мереж в наше з вами життя. Ваше завдання — виховати дитину так, щоб вона точно знала, чого хоче досягти в майбутньому, працюючи на довгострокову перспективу.

І не забувайте про найближче майбутнє, про нього теж варто поговорити. Досягнення своїх цілей буде мотивувати дитину рухатися далі. Тому їх постановка — важливий аспект розвитку вашої дитини як особистості.

Поясніть, як себе вести у надзвичайних ситуаціях

Коли-небудь ваш пташеня випурхне з гнізда та оселиться у своєму. І ось тоді-то йому і знадобляться свого роду навички «домашнього виживання». Загасити пожежу в сковороді, полагодити протікаючу трубу або просто пробити засмічення у ванній — все це досить дрібні вміння, але з них складається певна самостійність вашої дитини. Витратьте трохи часу, але навчіть дитину, як справлятися з різними домашніми ситуаціями.

І поясніть їй, що це потрібно знати, а розраховувати на «окей, гугл, як вилізти з застряглого ліфта» не варто. Тому що телефон не завжди може виявитися під рукою і з достатньою кількістю заряду. До того ж, деякі ситуації вимагають блискавичної реакції.

Навчіть: «Ти зламав — тобі й лагодити»

Величезна кількість батьків так сильно опікують своїх дітей, що вирішують їхні проблеми за них самих. А це насправді погано. Дуже важливо навчити дитину поставати перед труднощами та вирішувати їх, особливо ті, що вони самі створили. Якщо ваша дитина знаходиться в ситуації, де вона сама в змозі вирішити проблему — відійдіть в бік. Дозвольте розібратися. Від вас вимагається лише емоційна підтримка і, якщо запитає, порада.

Гаманець на замок

Виховати дитину в плані фінансів досить складно. По-перше, вистачить давати гроші кожен раз, як вона попросить. Адже це нічому не вчить. Найбільш корисною життєвою навичкою є вміння тримати свої витрати під контролем і керувати своїми грошима. По-друге, якщо ваш нащадок уже працює, нехай відкладає певну суму і переводить її прямо на банківський рахунок. Ніколи не рано планувати своє майбутнє. Можливо, ці гроші підуть на навчання в університеті, а можливо, їм знайдеться й інше застосування. Вирішувати йому. Але завжди добре мати якусь фінансову подушку безпеки.

Залучіть його в домашній побут

Якщо у вашого тінейджера бардак в кімнаті, це не означає, що він буде таким же неохайним у своєму будинку. Але це хороший привід почати навчати його домашнім справам: складання бюджету, прибирання, прання і багато іншого. В гуртожитку або на квартирі у дитини будуть сусіди. І якщо вона не пристосована до охайності, то буде мати проблеми.



Навчіть піклуватися про оточуючих

Співчуття до світу і турбота про ближніх — відмінна противага егоїстичності. Є парочка способів, з допомогою яких можна виховати дитину з емпатією і вмінням ділитися з оточуючими. Ви можете влаштувати його до місцевого притулку для тварин у якості волонтера. Або разом з ним приготувати що-небудь і роздати це нужденним. Ви ніколи не знаєте, можливо, він настільки це полюбить, що захоче побудувати цілу кар’єру в сфері допомоги іншим.

Навчіть його довіряти собі

В школі вчать правил, а не дійсно важливих і потрібних у житті навичок. Вам необхідно пояснити дитині, що потрібно слідувати певним законам. Однак вона повинна залишатися незалежною та вільною у своїх думках. Допоможіть почати вірити в себе і рішення, які вона приймає. Безсумнівно, помилки будуть мати місце, адже це досвід, і після пари трійки провалів ваша дитина навчиться діяти правильно.