Як правильно підготувати дитину до школи, щоб навчання почалося якомога легше

Психологи рекомендують починати підготовку дітей до школи за 14-21 дні до початку навчального процесу.

По-перше, потрібно починати привчати дитину вставати вранці, в часи коли вона повинна буде прокидатися та збиратися до школи. На протязі декількох тижнів вона призвичаїться рано вставати та ввійде у звичний навчальний режим.

Потрібно взяти шкільні альбоми та переглянути їх разом з дитиною, щоб згадати її друзів й однокласників. Було б непогано зібрати їх у себе вдома та пригостити смаколиками. Такі відносини зможуть допомогти легко налаштувати дитину на навчання в школі.Також, можна разом згадати деякі вже вивчені предмети та пройти якісь шкільні легкі завдання. Учням початкових класів пропонується проводити заняття у вигляді веселих ігор, при цьому повторити алфавіт, цифровий ряд та по-черзі почитати казку.

Потрібно поговорити з майбутнім учнем про його бажання поза школою, про кружки, секції, інші школи музикальну чи художню.

Коли почнуться перші навчальні тижні, запропонуйте відвідати дитині кафе разом з дорослими та друзями.Можна заснувати сімейне свято прощання з літніми канікулами. Для цього, організовують похід на природу чи в парк атракціонів. Такі заходи зможуть психологічно налаштувати дитину на учнівський процес й вона легко перелаштується та змириться з закінченням літніх канікул.

Психологи радять звернутися до сімейного лікаря на позаплановий огляд.

Відвідайте разом з дитиною крамниці з канцтоварами, дозвольте їм самим вибирати ті речі, які їм до вподоби. Це зможе їх підбадьорити та зацікавити.  Малюки починають чекати коли вже потрібно буде йти до школи та похвалитися перед друзями новими учнівськими приладдями: пеналом, щоденником, яскравим рюкзаком та іншим.